Tagasi pole vaja

Keep the Change

Režissöör:
Rachel Israel
Pikkus:
1.34
Aasta:
2017
Osatäitjad:
  • Jessica Walter
  • Christina Brucato
  • Jennifer Brito
Riik:
USA
Keel:
inglise
Subtiitrid:
eesti

Sünopsis

Tribeca filmifestivalil mitu peaauhinda võitnud Rachel Israeli debüütfilm „Tagasi pole vaja“ vaatleb mõnusalt sooja huumoriga meie seas elavaid ja igapäevaselt hakkama saada üritavaid autistlikke inimesi.

David elab kõrgema keskklassi peres privileegitud elu ja on üsna enesekindel oma erakordsuses. Kui ta pärast väikest intsidenti politseiga suunatakse täiskasvanud autistide tugigruppi, tabab teda kerge šokk ja ta keeldub teiste omasuguste hulka kuuluvust tunnistamast. Kuid saatus tahab teisiti ja tema grupipartnerist Sarah’st kujuneb Davidi jaoks midagi enamat. Koos käiakse New Yorki uudistamas ja tehakse iseseisvaid retki kodust kaugemale. Kohanemine ei ole kerge ja haiget tegemist pole võimalik vältida, kuid see on osa kahe armunu arengust ning mis peab juhtuma, see juhtub.

Rachel Israeli motiveeris seda lugu kirjutama ja filmima tema autistliku tuttava Brandon Polansky (kes filmis Davidi osa täidab) elu ning filmi autor soovis muuta inimeste arusaama autistidest kui passiivsetest elus osalejatest. Ka teise peaosalise, Sarah’ osatäitjaks osutus pärast pikka valikuperioodi tugevalt autistlik Samantha Elisofon, kes saab oma rolliga lausa vaimustavalt hakkama.

Filmi valmimine võttis hea mitu aastat, kuid tulemuseks on mitmekihiline humanistlik lugu pisut teistsugustest inimestest meie seas.

* Teisipäev, 8. august kell 19 / Vestlusring “Kas autistliku inimese armastus on teist värvi?” / Festivali telgis Raekoja platsil

Linastust toetab USA saatkond Eestis.