Moulin Rouge

Moulin Rouge

Režissöör:
Baz Luhrmann
Pikkus:
2.07
Aasta:
2001
Osatäitjad:
  • Nicole Kidman
  • Ewan McGregor
  • John Leguizamo
Riik:
Austraalia, USA
Keel:
inglise
Subtiitrid:
eesti

Linastub

  • 07.08 kell 23:45 Tartu Raekoja plats

Sünopsis

Austraalia režissööri-stsenaristi Baz Luhrmanni pöörast muusikali „Moulin Rouge“ saab pidada 21. sajandi versiooniks 19. sajandi lõpu Pariisis aset leidnud armastusloost, mis sunnib vaatajat vaimustusest õhku ahmima lõputiitriteni välja ning tõdema, et midagi sarnast pole te kunagi varem näinud.

Nicole Kidman kehastab Satine’i, lavatähte menukas kabarees, mida külastab dekadentlik eliit. Ülimalt seksapiilse kurtisaani võlude kütkesse langevad kõik, kes temaga kohtuvad, ja nii juhtub ka Ewan McGregori kehastatud noore kirjaniku Christianiga. Nende armuloo tagajärjed on aga skandaalsed…

Visionäär Baz Luhrmanni jutustus kirest, armastusest ja ihast köidab vaatajaid haarava muusika ja hämmastava montaažiga. Filmis kõlab küll hulgaliselt hitte, nagu „Diamonds Are a Girl’s Best Friend“ ja koguni „Smells Like Teen Spirit“, aga täiesti uues ja ootamatus seades.

Kahe Oscariga pärjatud film on üks Luhrmanni nn „Punase eesriide“ triloogiast, kuhu kuuluvad veel filmid „Ainult peotants“ (Strictly Ballroom, 1992) ja „Romeo & Julia“ (1996), kust sai alguse ka noorukese Leonardo Di Caprio kõrge tähelend.