Kui kaks maailma põrkuvad

When Two Worlds Collide

Režissöör:
Heidi Brandenburg, Mathew Orzel
Pikkus:
1.43
Aasta:
2016
Riik:
Peruu, USA, Suurbritannia
Keel:
hispaania
Subtiitrid:
inglise

Linastub

  • 10.08 kell 17:00 Athena Keskus

Sünopsis

Peruu president Alan Garcia on otsustanud oma riigi majanduse hüppelise maavarade kaevandamise ja puurimise kasvu kaudu maailmakaardile tõsta. Maavarade poolest rikka ja lopsaka loodusega Amazonase piirkonna eesmärgiks saab nüüdsest investorite ligimeelitamine ja kapitalismi toitmine. Samas on see piirkond aga elukeskkonnaks sadadele tuhandetele Peruu põlisasukatele, kes pole valmis looduskaitse all olevat Amazonast puhta looduse hävitamise hinnaga korruptiivsetele äritehingutele loovutama.

Valitsuse kavalad seadusemuudatused ning agressiivne jultumus viivad põliselanikega vastasseisuni, mis kiirelt eskaleerub vägivaldseks. Kohalike arvamuse ignoreerimine ja valitsuse võimudemonstratsioonid ei jää aga märkamatuks ning peagi kasvab rahumeelne protest looduse- ja elukeskkonna säilitamise nimel üleriigiliseks mässuks.

Kõikjal maailmas nimekaid auhindu korjav dokumentaalfilm ei ole lihtsalt lugu puukallistajatest või ladina-ameerika korruptiivsest demokraatiast, vaid peegeldab tänapäeval pea igal pool levivat ähmast ja kasumihuve toitvat seadusloomet, loodusvarade ületarbimist ning inimeste elukeskkonda mõjutavate küsimuste avaliku arutelu ja üksteise kuulamise vajadust.

Artur Talvik soovitab: „Kui kaks maailma põrkuvad”