Ebaõnnekits

Bad Lucky Goat

Režissöör:
Samir Oliveros
Pikkus:
1.16
Aasta:
2017
Osatäitjad:
  • Jean Bush
  • Kiara Howard
  • Ambrosio Huffington
Riik:
Colombia
Keel:
kreooli
Subtiitrid:
eesti, inglise

Linastub

  • 08.08 kell 23:59 Tartu Raekoja plats

Sünopsis

Teate ju küll seda reklaami, kus üks pisut vindine rastafari soovitab elu lõdvemalt võtta ja valget rummi mekkida? Kas see viis teie mõtted ja meeled kohemaid Kariibi mere saarte troopikale, mõnusale suvele ja puhkusele? Kui te otsite Tartuffil just nimelt taolist mõnusate reggae-biitidega suvist filmielamust, mis annaks jaksu vastu pidada Eestimaa mitte just kõige soosivamas kliimas, siis võib kreoolikeelne „Bad Lucky Goat” osutuda just nimelt teie lemmikteoseks tänavusel festivalil.

Kariibi mere saartel aset leidev komöödia ei ole kindlasti järjekordne klassikalise süžeeliiniga film. Nagu kirjutati pärast filmi esilinastust USAs South by Southwesti filmifestivalil, on tegu meeldivalt laisale suvebriisile sarnase narratiiviga ülesvõetud roadmovie’ga, mille veidrus ja vindi ülekeeramine tulevad filmi nautimisele ainult kasuks.

Seikluskomöödia tegevus toimub ühe ööpäeva jooksul, kui õde-venda Corn ja Rita kogemata oma isa veoautoga kitse alla ajavad, nii et masin kõvasti kannatada saab. Auto kiireks parandamiseks on aga vaja raha ja nii algab sündmuste ahel, mis kohati oma kirju seltskonnaga – kuhu kuuluvad muuhulgas nõidarst, rastafarist trummimeister, lihunik, gangsterid jpt – annab silmad ette isegi Guy Ritchie ja Quentin Tarantino loomingu värvikatele tegelastele.

Debüütrežissöör Samir Oliveros ja operaator David Curto („Amazonas“) on saanud valmis filmi, mida tasub tulla vaatama teatava lõdvestunud eelhäälestusega. Võtke lihtsalt poolteiseks tunniks aeg maha, nautige Eestimaa suveööd ja armastage üksteist. Selleks ju Tartuff ongi!