Barbecue

Barbecue

Režissöör:
Matthew Salleh
Pikkus:
1.42
Aasta:
2017
Riik:
Austraalia
Keel:
inglise

Linastub

  • 12.08 kell 17:00 Athena Keskus

Sünopsis

Aeg, kus aina enam leiab filme lihatööstuse varjupoolest ja pigem on trendikas juurikaid päikesekuivatada kui söandada võtta Agnes von Mönnikhuseni kombel rasvane amps mehise lihakäntsaka otsast, on rõõm leida film, mis lihasöömisele fookustades avab ka selle laiemat kultuurilist tausta.

„Barbecue“ on rännak läbi erinevate maailmajagude, just nagu miniseriaal, kus antakse sõna 12 riigi lihaküpsetajatele. Retseptiraamat jääb seekord suletuks, pigem vaadatakse otsa rahvale, kelle grillile asetatud särisev lihatükk on kohale meelitanud. Nii nagu saunaski, on ka grillresti ümber kõik võrdsed.

See elujaatav dokumentaal põimib kokku lood jaapanliku täpsusega ette valmistatud grillsöepulkadest ja mongolite traditsioonidest kuni otsekoheste texaslaste ja noorte rootslaste ühekordsete IKEA grillpannide kultuseni välja. Mahlaste kaadrite ja siiraste tegelaste kaudu rullub lahti pealtnäha nii erinevate rahvaste kultuuriline identiteet ja elufilosoofia, mis kõik aga taandub lõpuks lihtsale koosolemise ja -söömise rõõmule. Parimat liha laagerdab positiivne naer ja tähtsaimaks grillvürtsiks on näputäis armastust.

Film linastub koostöös Tartu Toidu- ja Veinifestivaliga.